Danışmanlık Hizmetleri

RobMek Otomasyon, bugün mevcut olan en karmaşık ürün tasarımı, simülasyonu, üretimi ve yaşam döngüsü yönetimi uygulamalarında ve bu süreçlerin desteklenmesinde bir dizi uzmanlık hizmetleri sunar. Yeni teknolojinin başarılı bir şekilde benimsenmesinin anahtarı iş süreçlerine uygulanma şeklidir. Müşterilerimizin mevcut iş süreçlerini dijitalleştirebilmelerine ve bu süreçleri destekleyen ve iyileştiren yeni teknoloji uygulamalarına ve eğitim programları geliştirebilmelerine yardımcı olabileceğimiz yer burasıdır.

Metodolojilerin İncelenmesi

Uygulama kadromuz, aşağıdaki alanlardaki sorunları tespit etmek ve ele almak üzere uzman mühendislerimiz ve yöneticilerimizle birlikte çalışırlar:

Mühendislik üzerindeki artan baskılarla, elimizdeki araçların tüm potansiyelini kullanmak önemli hale gelmektedir. Piyasaya çıkan her yazılım yeni olanakları beraberinde getirdiğinden ‘en iyi uygulama` sürekli olarak gelişmektedir. Metodoloji ve Tasarım Değerlendirmesi sırasında, mevcut tasarım ve üretim teknolojilerinizi optimize etmek için sizinle birlikte çalışacağız. RobMek Otomasyon, kullanılan ve düşünülen araçların etkililiğini arttırmak ve güçlü bir ROI sağlamak için sorunları ve fırsatları tespit ederek size mevcut iş akışlarınızı özetleyen detaylı bir rapor verecektir.

Bazen de daha iyi ürünler üretmek veya belki de daha verimli ve ekonomik bir tasarım sağlamak için tasarımda iyileşmeye her zaman yer vardır. Yeni ürünlerin geç teslim edilmesinin şirket kar kaybına etkisi en büyük unsurlardan biri olduğu tespit edilmiştir. Başarılı şirketler, daha hızlı yenilikler getirecek ve pazarlama sürelerini kısaltacaklardır. Bunun olmasını sağlamak, ortak bir güncel veritabanı kullanımı ile mühendislik sürecinde değişiklik yapılmasını gerektirir. Biz buna ‘İşbirlikçi Mühendislik` diyoruz.

Mühendislik Süreci Değerlendirmesi

Mühendislik, değerli bir iş sürecidir; kaliteyi arttırmak ve tedarik sürelerini kısaltmaya yönelik sonu gelmeyen taleplere karşılık onun tam değerine ulaşabilmeniz önemlidir. Veri sürekli olarak artmaktadır ve bunları görüntülemesi gereken insan sayısı tüm işletme geneline dağılmıştır. Burada zorluk doğru bilgiyi doğru insana, doğru zamanda ve doğru biçimde ulaştırmaktır.

Metodoloji Değerlendirmesi üzerine kurulan Mühendislik Süreci Değerlendirmesi, tasarım ve üretim bilgilerinin CAD/CAM/CAE fonksiyonları içinde ve dışında nasıl yönetildiğini, dağıtıldığını ve kullanıldığını inceler. RobMek Otomasyon, bilgilerin nerede bulunduğunu ve sorun kontrolü, mühendislik değişikliği, malzeme nitelik ve nicelik şartnameleri ve konfigürasyon yönetimi bağlamında bunlara nasıl erişilmesi gerektiğini gösteren detaylı bir rapor hazırlar.

  • Tasarım üretim ile nasıl iletişim kurar? Etkili midir? Ne kadar sürer?
  • İlişkili departmanlar/personel (üretim, satın alma, kalite, satış…) tasarım bilgilerine kolayca erişebilir mi?
  • Peki, değişiklik kontrolü; değişikliğin uygulanması çok zaman alır mı?
  • Müşteriler, ve Tedarikçiler, onlar işinizle nasıl etkileşim sağlar?

Uygulama

Uzman uygulama ekibimiz hem sistem donanımı hem de uygulama yazılımının kurulumu için hazırlıklara başlayacak ve saha dışı sistem kurulum ve konfigürasyon, test ve kullanıcı eğitim gereksinimlerini programlayacak ve koordine edeceklerdir. Sistem kurulumu, en az kargaşa ve maksimum verimlilik sağlayarak uygulama eğitimi ve eski verilerin aktarımı sırasında sorunsuz bir geçiş yaşamanızı sağlayacaklardır.

RobMek Otomasyon, sistemlerinizi kurabilir ve konfigüre edebilir, sizi ağ altyapınızın ve diğer paylaşılan kaynaklarınızın geri kalanı ile sürekli bağlı halde tutabilir. Mühendislerimiz, bilgisayar ortamlarınızın performansını optimize etmek için uygun versiyonlar, sürücüler, yamalar ve ortamlar hakkında uygulama tecrübesi ve bilgi sahibidir.

Hizmetlerimiz

Uygulamalarımız